בישראל ובעולם ניכר בשנים האחרונות מחסור במים, לא סתם חיסרון אלא צורך אמתי כתנאי לקיום חיים. המלחמה על מקורות המים הינו עניין במעלה ראשונה, ממשלות וארגונים בינלאומיים קובעים היכן ומי ישלוט על מקורות המים המתוקים, מקצים תקציבים ומכסות, מניחים גבולות, מציבים סכרים, וקובעים איך יראה העולם שלנו בעתיד. כל החלטה לכאן ולכאן חורצת גורלות עבור שבטים ועמים ומניעה הגירה או התיישבות באזורים שונים בעולם. תהליך ההתפלה הינו תהליך יקר מאד, מה שמחייב את תושבי הארץ לפעול בד בבד על מנת לחסוך בכמויות המים, ישנם רבדים רבים בשימוש ובחיסכון, אך לא ניתן למנוע את כולם. אחד הנושאים היותר קלים לטיפול הוא -השימוש במים לשטיפה: אחד הרעיונות הרווחים הוא שימוש חוזר במי דלוחין, מים שהשתמשנו בהם לכביסה ולמקלחת, ניתן לומר, מחזור המים. לא מצפים מאתנו להפעיל מיכון יקר ולסנן את מי השטיפה, אבל בהחלט קיימות פעולות ברוכות שכן ניתן ליישם.

למשל חיבור צינור מהמקלחת למיכל איסוף, שנמצא מחוץ לבית, אתו תפעל מערכת ההשקיה בגינה. זהו אינו תהליך יקר ונהיה אופנתי ככל שהמודעות לחסכון ולסביבה עולה. אחת הבעיות שעולות בתהליך כזה היא חלחול חומרי הניקוי למי התהום, או במקרה של הגינה, לשורשי הצמח. על מנת למנוע כל פגע תברואתי מעין זה, ניתן להשתמש בחומרי ניקוי אקולוגיים שאינם פוגעים בסביבה.

מעבר למחזור, כיום, מופצים חומרי ניקוי שניתנים לריכוז ע"י משאבות סבון מיוחדות, אלו הם תרכיזי הדילול. חומרים אלו כשמם כן הם, ניתן לרכז אותם לפי מידות, מעט חומר ומעט מאוד מים ביחס לרגיל וכך ניתן לשטוף, להדיח ולנקות ביעילות ובחסכוניות בחומר ובמים. התרכיז יותר ידידותי לסביבה, הוא עשוי מחומרים ירוקים שלא פוגעים בטבע, כמו שתמיד רצינו. רוב העסקים והארגונים הגדולים כבר הבינו את החכמה גם להתייעל, ועל הדרך גם לשמור על הכוכב.

יתר על כן, לכל התרכיזים נוספת גם משאבה הקוצבת את כמויות השאיבה למנות. כך, בעצם השימוש במשאבה, כמות החומר הנשאב מדוד לכדי מנה מספיקה ואין בזבוז מיותר של חומר. לחומרים מצורפת טבלת מידות כך שנדע בדיוק כמה ועבור כל מטרה וכל התרכיזים עומדים בתקנים מחמירים, והמכלים עומדים בכל תקני השימוש והבטיחות. כל החומרים מיועדים לארגונים גדולים, שהשימוש בהם הינו עניין שבשגרה מחד, וחשוב מאין כמוהו מאידך. בתי חולים, מסעדות, מפעלים ובתי משרד, כולם עוברים לתרכיזי דילול אקולוגיים.%d7%a9%d7%95%d7%9e%d7%a8%d7%99%d7%9d-%d7%a2%d7%9c-%d7%94%d7%9b%d7%95%d7%9b%d7%91

לסיום, ככל שנלמד את מבנה הסביבה שלנו, ונמדוד את הכמויות האופטימליות הנדרשות, כך נייעל את השימוש ונחסוך הרבה יותר חומרים וכך גם כסף. הכל מתחיל ונגמר במודעות, מודעות לצריכה, מודעות לסביבה, מודעות לנו ולמי שנשאיר לו את הכוכב הזה.