למה אנו חולים? כמה חיידקים יש סביבנו? והאם נכון להיכנס להיסטריה עקב כך? לפני שניכנס לפאניקה, קודם כל נבין מהו חיידק. ע"פ ויקיפדיה, חיידקים (Bacteria) (מכונים גם "חיידקים אמיתיים") הם יצורים המהווים את אחת משלוש העל-ממלכות הטקסונומיות.

בביולוגיה. במילים פשוטות, חיידק הוא ייצור ממש ממש קטן שקשה לעין האנושית לראות ללא מיקרוסקופ וחיידקים הם גם צורת החיים הנפוצה ביותר על פני כדור הארץ. זה אומר שיש המון מהם, בכל משטח שרק תסתכלו עליו, וכמות הזנים של החיידקים היא כמעט אינסופית, משתנה ומאד ומגוונת. חיידקים יכולים לחיות בתנאים מאד קיצוניים הן של טמפרטורה והן של יובש. מן הסתם, ככל שהתנאים "טובים" יותר, כמות החיידקים עולה, כי הם מתרבים בקצב מהיר בתנאים אופטימליים. לנו לבני האדם מסורת ארוכה של אהבה ושנאה לחיידקים מהיום בו נתגלו. ככל שהמדע מתקדם אנו למדים כי קיימים סוגים שונים של חיידקים, חלקם מועילים לנו וחלקם פוגעים בנו. מחלות רבות מהן אנו סובלים נגרמות עקב כך שאנו נדבקים בחיידק אשר חודר לגוף האדם ועושה בו כרצונו.

אז איך נגן על עצמנו? זו תורה שלמה, הבנויה ממנהגים תרבותיים, הרגלי ניקיון והמון תשומת לב. אבל הכל מתחיל ממודעות. מודעות למה שאנחנו נוגעים בו, מודעות למה שנוגע בנו, מודעות למי שנוגע בכל מקום. אחד המושגים הכי חשובים בנושא זה הוא משטח. משמעות המושג היא: כל מקום שבני האדם או בעלי חיים יושבים או נמצאים במגע איתו, ידית של דלת היא משטח, רצפה היא משטח, שולחן הוא משטח, מקלדת היא משטח וכן הלאה. לכל אחד מהמשטחים קיימים מאפיינים שונים ודרכים שונות לנקות ולדאוג להיגיינה שלו. אבל אם יש כל כך הרבה משטחים, איך נדע באילו משטחים יש יותר חיידקים ובאילו פחות? נצא מנקודת הנחה שעל כל המשטחים יש חיידקים, גם עלינו, כל הזמן חיים חיידקים, מאד מטריד נכון?

%d7%91%d7%a7%d7%98%d7%a8%d7%99%d7%95%d7%aa
קיימים משטחים שהם יותר "מועדים לפורענות", מקומות בהם ידיים של אנשים שונים נוגעות. מדובר במשטחים כמו מעקות, ידיות של דלתות, כפתורים וכו'. לכל אחד מהמשטחים קיימים מוצרים אשר מותאמים אליהם ואל הצורה והתפקוד שלהם. אבל מהם המשטחים הכי מסוכנים? ללא ספק, חדרי שירותים. למה? כי רוב מה שהגוף לא צריך הוא פולט, וזה לרוב חומר אורגני שהוא מצע מצוין עבור חיידקים. מה גם שחדרי שירותים כוללים בתוכם את כל המשטחים הכי מסוכנים מבחינתנו ומושלמים עבור חיידקים. ידיות, פינות שקשה להגיע אליהן, תחלופה גדולה של אנשים, פשוט גן עדן חיידקי.

טיפול ע"י חומרי ניקוי ייעודיים למשטחים בשירותים המשלבים חומצות אנטי בקטריאליות שממיתות חיידקים במשטחים השונים ומפיצות ריח נעים, חומרים משולבים המטפלים ומנקים את הצנרת ומונעים סתימות והצטברות אבנית, ניירות טואלט המתפרקים במגע עם מים, נוזלי חיטוי ייעודיים לאסלות וכדומה.
זוהי מלחמה, יש לנו כלי נשק טובים, ואנחנו ננצח. כדי להילחם עומדים לרשותנו מספר "כלי נשק".
בקרו בקטגוריות המוצרים של י.נתנאל שיווק בע"מ שם תתוודעו למגוון המוצרים העומדים לרשותכם.