לנקות זה עניין מעייף ומעיק, הגוזל גם זמן וגם אנרגיה. אך, מכיוון שמדובר על הכרח שיש לעשותו, אפשר ללמוד כיצד להפוך להיות כרישים בניקיונות ואלופים בקרצופים, ועל כך מאמר קצר זה, באדיבות יועצי הניקיון של חברת י. נתנאל שיווק בע"מ.

tipראשית, חשוב לרכוש מוצרי ניקיון איכותיים וכלי ניקוי איכותיים ומתאימים לגובה של המנקה, כן, כן, מקל הספונג'ה, המטאטא וכל אותם כלים שוברי גב שיכולים להיות הרבה יותר נוחים לתפעול כאשר מחזיקים אותם בצורה נוחה ולא בזוויות שונות ומשונות והוא מותאם לגובה המשתמש. במילים אחרות, לא מומלץ לרכוש באינטרנט מטאטא, בדיוק כמו רכב או נעליים, אלא לרכוש לאחר בחינת מאפייני המוצר באופן המותאם לכל אחד.

טיפ נוסף הוא לא למהר ולשפוך אקונומיקה וחומרי ניקוי על המרצפות, על ריהוט, הריפוד או על הווילונות למרות ההבטחה לברק ולהשמדת מזיקים. מומלץ לקרוא היטב את הוראות היצרן ואת המקומות להם הם מתאימים ובכל מקרה, להשתמש בכפפות על מנת להימנע מצריבה או מכוויה לא נעימות. יש להתאים חומר ייעודי לכל משטח אותו מעוניינים לנקות ולא להשתמש בחומר ניקוי כולל לכולם.

שטפתם? כן, קרצפתם? כן וכן, גירדתם? גם כן, אז למה הכתם הדביק לא יורד מהמרצפת? אולי כי לא השתמשתם בנשק החזק ביותר בטבע- המים. תתפלאו מה מים רותחים מסוגלים להסיר, ואם מדובר על כתמי חלודה, מלח ולימון יעשו את המלאכה נאמנה לאחר דקות ספורות.

ואם כל אלו לא מספיקים, מה עם הטיפ הבא? פשוט הפכו את צורת החשיבה והסתכלו על יום הניקיון כחוויה מאתגרת ומסקרנת שכאשר תעשה באופן יעיל ומוצלח תהיה הרבה יותר מספקת.