יום הספונג'ה הוא תמיד היום המבאס והקשה ביותר שעומד בפניכם, אם לא פיזית, אז בוודאי שמבחינה נפשית ומנטאלית. כיצד אפשר להפוך את מלאכת שטיפת המרחב, הספונג'ה הידועה, לפשוטה, נעימה וקלה יותר?

לא משנה בכלל אם אתם מתגוררים, או, נכון יותר, מצטופפים בדירת חדר וחצי עם שתי מרצפות המפרידות בין חדר האורחים/חדר השינה לבין חדר השירותים והמטבח, גרים בוילה דו מפלסית עם שמונה חדרים או אחראים על תחזוקת מלון, בית דירות או מבנה ציבורי הומה אדם, יום הספונג'ה הוא תמיד היום המבאס והקשה ביותר שעומד בפניכם, אם לא פיזית, אז בוודאי שמבחינה נפשית ומנטאלית. כיצד אפשר להפוך את מלאכת שטיפת המרחב, הספונג'ה הידועה, לפשוטה, נעימה וקלה יותר (ולא, ויתור עליה לא נחשבת כאחת התשובות האפשריות…)? מיד שלל עצות, טיפים ורעיונות של אנשי חברת י.נתנאל שיווק בע"מ המשווקת בסיטונאות מגוון רחב של מוצרי היגיינה, מוצרי נייר וטואלטיקה איכותיים, מתקנים מקצועיים לחדרי שירותים, חומרי ניקוי מקצועיים, חומרים מקצועיים למוסכים וטיפוח הרכב ועוד לשוק המוסדי, התעשייתי והעסקי.

%d7%92%d7%91%d7%a8-%d7%9e%d7%a0%d7%a7%d7%94ראשית, חשוב להצטייד בחומרי ניקוי המתאימים לסוג הרצפה והמרצפות במבנה אותו אתם מתעתדים לשטוף. ישנם חומרי ניקוי המתאימים לרצפה מסוג דק, למשל, שאינם עושים עבודה טובה ברצפת שיש ולכן התאמת חומר שטיפת הרצפה לסוג הרצפה היא התאמה שיכולה להביא לתוצאות איכותיות, נקיות וארוכות טווח יותר מבחינת ניקיון יסודי. גם התאמת המטאטא או המגב למי שמנקה את המבנה היא התאמה חיונית, במיוחד במבנים גדולים הדורשים מאמץ פיזי רב. חשוב לבחור באמצעי ניקיון שיתאים לגובה המנקה ולא יגרום לו, או לה, להתכופף יותר מדי או לחילופין, להחזיק את המטאטא בצורה לא נכונה ולא בריאה.

אפשר, וניתן, להוסיף למים ולסבון הסטנדרטיים והיעילים מאוד גם נוזלי הברקת רצפות, אקונומיקה או חומרי הדברה שונים על מנת להשיג מספר תוצאות בפעולה אחת. חשוב, עם זאת, לקרוא היטב את האותיות הקטנות ואת הוראות השימוש בחומרים הללו לפני שמוסיפים אותם לדלי ולפני ששופכים את תכולתם על גבי הרצפה היקרה שלכם.. ומומלץ בחום גם להשתמש בכפפות גומי סטריליות בכל פעם שבאים במגע עם חומרים כמו אלו, מוטב להיזהר מלהצטער.

עם שימוש נכון בחומרי ניקוי מתאימים, עם שמירה על כללי זהירות ועבודה נכונה ועם מוזיקה טובה ברקע, גם יום שטיפת הבית יכול להפוך ליום חווייתי ושמח, בהצלחה:)